62 Yazı Mehmet Kırkıncı

Yazar Profili »

Yarını Düşünmek

Mayıs 2018, 497 750 Görüntülenme Eklenme Tarih: 01 Mayıs 2018 03:35 Mehmet Kırkıncı

Bir günümüzü boş ve faydasız şeylerle geçirdiğimizde, ertesi gün elimizde bir hiç kalır.

Fakat o günü ticaretle geçirmiş olsak, kazandığımız kârla servetimize bir şeyler ilâve etmiş ve yarınımız için maddî ihtiyaçlarımızı karşılamış oluruz.

Benzer şekilde bu günümüz dünya, yarınımız da ahirettir.

Ahiret, bu dünyanın yarınıdır. İşte bu ebedi yarınımız için elimizde kalacak ve hasenat defterimize kâr olarak geçecek işlere ne derece önem vermemiz gerektiği açıktır.YAZARIN DİĞER YAZILARI

Süt

Hindistan cevizinin ağacı toprak yiyor, kendisi süt veriyor. Koyun ise ot yiyip süt veriyor. Başka bir anne de et yiyip süt veriyor. Demek ki bunların her biri birer sebeptir.

Devamı »

Göremediğimiz Harikalar

Bir düşünelim; biz bir tek organımızın aynısını yapamazken, toprağa attığımız bir buğdaydan on tane buğday alıyoruz. Yani bir buğday tanesi kendisi gibi on fert yapmış görünüyor.

Devamı »

Ahiret Olmasa Hayatı Anlamsız Olur

Bir bilim adamı, büyük bir özen ve çalışma sonucu her yaprağı binlerce lira değerinde, gayet güzel ve eşsiz çiçekler yapsa, fakat sonra bunla­rı adi bir saman çöpüymüş gibi keçilere yedirse, ne kadar abes olur!..

Devamı »

İnsan Ağacı

Allah (cc), insanı çok donanımlı ve çok yönlü yaratmıştır. İnsanı bir çekirdekle kıyasladığımızda, her çekirdekten kendi bitkisi çıkarken, insan çekirdeğinden her çeşit bitki çıka­bilir.

Devamı »