TR EN

Dil Seçin

Ara

Hal Çizgisi / Sevgi Hakkı

Hal Çizgisi / Sevgi Hakkı

Hüseyin kardeşim kalbi duaları ve hizmetleriyle, yanında olanlara ve olmayanlara mutluluklar dağıtan sevgi kaynağıydı. Sohbetleri bin bir kaynaktan derlenmiş tefekkür bombardımanıydı adeta… İhtiyacı olanların ihtiyaçlarını mutlaka tedarik edebilecekleri devasa manevi alışveriş merkezi gibiydi. 

Dergi bünyesinde onbeş yıl birlikteliğimiz oldu. Ben hiçbir zaman hakkını veremediğim mali sorumluluğu sürdürmeye çalıştım. Maddi problemlerin zirveye çıktığı zamanlarda, hiç ummadığımız yerlerden nasıl yardım geldiğine şahit oldum. Her anlatışımda Hüseyin kardeşime çok normal gelen hadiseler, diğer insanlarda derin hayretlere sebep olurdu. 

Dergiden ayrılıp emekli olduktan sonra, onunla şahsen veya telefonla arada bir buluştuğumuzda, sohbetimiz kısa sürse de, o saf haliyle, kurumaya yüz tutmuş manevi hassasiyetimi canlandırırdı. Dergimizin yeni sayısı için çizgilerimi inceler, soyut çalıştığım için, her karikatürümü mutlaka güzel bir sözle birleştirip memnuniyetini dile getirirdi. Dergimizde onun delilliğinde (öncülüğünde) çizgilerimle yer almak beni son derece mutlu ederdi. 

Vefatından bir iki hafta kadar önce, şehir merkezinden uzakta olduğum bir gün büroma uğramış bulamayınca da beni aramıştı. Mazeretimi ifade edince, müsait bir zamanda uğramaya çalışacağını ifade etmişti. Ancak çok yoğun çalışmaları sebebiyle nasip olmadı.

Allah ondan razı olsun. Gerçi bir araya geldiğimizde ayrılırken mutlaka helalleşirdik ama onun sevgi hakkını yerine getiremediğimi de biliyordum.  Allah ahirette onunla komşu olmamızı nasip etsin.