TR EN

Dil Seçin

Ara

E-Dergi Kullanım Kılavuzu

E-Dergi Kullanım Kılavuzu

Sol Menü

“Kullanıcı/Okur”ların üyeliğine giriş yapabileceği, uygulama içerisinde rahatlıkla gezinti yapabileceği menüdür. “Kullanıcı/Okur”ların bu menüye ekranın sol üst tarafında bulunan butona dokunarak veya tek parmağını ekranın solundan ortasına doğru kaydırarak sol menüyü açabilir. Sol menüyü kapatmak için ise, cihazın geri butonuna dokunarak, boş bir alana dokunarak veya tek parmağını ekranın ortasından sol tarafa doğru kaydırarak kapatabilir.

Anasayfa

En son yayımlanan sayının ve önceki sayıların liste halinde “kullanıcı/okur”ları karşıladığı ekrandır. “Kullanıcı/Okur”ların bu ekranda dergiyi inceleyebileceği, satın alabileceği veya abone olabileceği seçenekler bulunmaktadır.

Dergi İnceleme

Derginin o ayki sayısının tüm içeriklerinin “kullanıcı/okur”lara sunulduğu ekrandır. Bu ekranda “kullanıcı/okur” dergiyi inceleyebilir, satın alabilir, abone olabilir veya satın aldığı/abone olduğu derginin içeriklerine ulaşabilir.

Dergiyi satın almamış veya abone olmamış olan “kullanıcı/okur”larımız için her sayımızda 3 içeriğimiz ücretsiz olarak “kullanıcı/okur”larımıza sunulmuştur.

Abonelik

“Kullanıcı/Okur”larımıza dergimizin Yıllık E-Dergi veya Yıllık Basılı Dergi + E-Dergi abonelik seçeneklerinin sunulduğu ekrandır.

“Kullanıcı/Okur”larımız dilerse abone olduğu aydan itibaren bir yıl boyunca çıkacak olan tüm sayıların E-Dergi aboneliğine üye olabileceği gibi, bir yıl boyunca tüm sayıların hem basılı halini alabileceğiniz ve aynı zamanda online platformlarımızdan dergimizi okuyabileceğiniz abonelik seçeneğimizi tercih edebilirler.

Yazarlarımız

Dergimizin yazarlarının listelendiği ekrandır. “Kullanıcı/okur”larımızın, yazarlarımızın biyografisini okuyabileceği sayfadır. Aynı zamanda yazarımızın dergimizde daha önceden yazmış olduğu yazının bulunduğu sayıyı satın aldıysa veya yazının bulunduğu ayda aboneliği varsa yazıya ulaşabilir veya ilgili yazının bulunduğu sayıyı satın alabilir.

Aboneliklerim (İnternetli ve İnternetsiz Kullanım)

Bu ekran “Kullanıcı/Okur”larımızın cihazında internet bağlantısı olup olmaması durumuna göre iki aşamalı çalışmaktadır.

“Kullanıcı/Okur”larımızın cihazında internet olduğunda satın aldığı veya abone olduğu tüm sayıların yıllara göre listelendiği ve erişim sağlayabildiği ilk aşamadır.

Diğer aşama ise;

“Kullanıcı/Okur”larımızın cihazında internet bağlantısı olmaması durumunda satın aldığı veya abone olduğu sayının içeriklerini dergi inceleme ekranında bulunan, içerikleri cihaza indir seçeneği ile cihazına indirdiği sayılara erişim sağlayabileceği ekrandır.

Okuma Ekranı

“Kullanıcı/Okur”larımızın e-dergiyi rahatlıkla okuyabilmesi için hazırlamış olduğumuz ekrandır.

“Kullanıcı/Okur”larımız dergi içerikleri arasında parmaklarını kullanarak rahatlıkla gezebileceği, yazı boyutunu ayarlayabildiği gibi dergiyi paylaşabileceği ve okuma ekranı ayarlarını yapabileceği seçenekleri de mevcuttur.

Okuma Ekranı Ayar

“Kullanıcı/Okur”larımızın e-dergiyi daha rahat okuyabilmeleri için hazırlanmış olan ayar ekranıdır. “Kullanıcı/Okur”larımız dilediği gibi yazı boyutunu, tipini, okuma ekranı arka planını değiştirebileceği ve gece vakitleri gözümüzü rahatsız eden mavi ışığın engellendiği Gece Işığı modunun etkinleştirilebileceği ayar sayfasıdır.

Gece ışığı modu etkin olduğunda, gözlerin yoğun olarak mavi ışıktan yorulduğu 22:00-06:00 saatleri arasında otomatik olarak aktifleşip kapanan bir yapıya sahiptir.

Tüm Arşiv

Dergimizin geçmiş sayılarının yıllara göre listelendiği ekrandır.