9 Yazı Suat Ünsal

Yazar Profili »

Sizlerle

Ekim 2017, 490 55 Görüntülenme Eklenme Tarih: 29 Ocak 2018 12:21 Suat Ünsal

Değerli dostlarımız merhaba. Hepimizin başı sağolsun. Hüküm Allah’ın. Onun her takdiri güzeldir; binbir hikmeti vardır. Biz bilemeyiz, Allah (cc) bilir. Bu takdir karşısında, bize sabır yakışır.

Ekim sayısı için başka planlarımız vardı, farklı hazırlıklar yapmıştık. Fakat nasip başkaymış.

Bu sayımızı Selim abimize ayırmak varmış kaderde. Selim Gündüzalp’i farklı yönleriyle tanımak isteyenlere bu konuda bilgi verecek bir dergi hazırlamaya gayret ettik. Elbette bir çiçekle bahar gelmediği gibi, bir yazıyla, bir dergi ile de bir insanı anlatmak mümkün olmaz. Hele de satırlara sığmayacak zenginlikte bir hayat yaşayan Selim Gündüzalp’i anlatmaya bu dergi yetmez. Fakat yine de arif olana işaret yeter düşüncesiyle böyle bir sayı hazırlamak gerekiyordu ve hazırladık. 

Gelen yazılardan da pek çoğunu bu sayıya dahil edemedik. Giren yazıların da çoğunu kısaltarak aldık. Yazılarını yayınlayamadığımız dostlar bizi mazur görsünler. İnşaallah gelecek sayılarda Selim abimizle ilgili yazıları paylaşmaya devam edeceğiz.

Selim abimiz Zafer Dergisi’ni ve onun yanında şekillenen hizmetlerde kırk yılı aşkın bir süredir öncülük etti. O görevini fedakârane ve tüm gayretiyle ifa etti. Şunu da belirtelim ki; onun başlattığı ya da devam ettirdiği tüm faaliyetlerimiz aynen devam ediyor ve edecek inşaallah. Hatta bir adım öteye taşıma gayretinde olacağız. Rabbimiz yolunda gayret eden kullarından eylesin hepimizi.

Ayrıca Selim Gündüzalp adına bir site kurma hazırlıklarına başladık. Bu sitede Selim Gündüzalp’ın yazıları, sözleri, videoları, fotoğrafları ve onun hakkında yazılanlar yer alacak; Selim abimiz gibi zengin içerikli bir site olacak inşaallah.

Selim abimizle dergi hakkında bazı adımlar atma konusunda bir karar noktasına varmıştık. Bundan sonraki süreçte yeri geldikçe onlarla ilgili adımları yine atacağız inşaallah. Bunlardan biri de e dergi konusuydu… Zafer basılamayacak noktaya gelirse e-dergi olarak yayınlanacak inşaallah…

Selim abimizin vefatıyla çok üzüldük, onu çok özleyeceğiz. Sevdiği bir insandan ayrılmanın ne demek olduğunu, sevdiğinden ayrılanlar anlayabilir ancak. Tek tesellimiz ve duamız ahirette Peygamber Efendimizin (asm) etrafında tekrar buluşmak.

Evet, Zafer Dergisi 41. yılını bitirmek üzere. Zafer 41 yıldır sayısız insanın hayatında unutulmaz izler bıraktı. Nice insanın hayatı Zafer’le değişti. İşte Zafer Dergisi’nin gerçek zaferi de budur. Selim abimiz nasıl bu yola ömrünü vermişse bizler de aynı şevk ve heyecanla bu davayı omuzlayacağız inşaallah.

Siz sevgili dostlarımızın da desteğini bekliyoruz.


Ekim 2017, 490 Sayısı Tüm Yazıları


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Şimdi Aramızda Olsaydı…

Selim Gündüzalp abimiz şimdi aramızda olsaydı, ihtimal ki, 500. sayımıza nasıl geldiğimizi konuşuyor olurduk…

Devamı »

Cennet Kütüphanesi

Hayatımız bir kitap gibi. Ömrün bitiminde tamamlanacak bir kitap. Acaba bizim ömür kitabımızın değeri ne olacak?

Devamı »

Kum Tepelerine İsim Vermezler

Sağlam bir dağ gibi ol. Savrulma kum tepeleri gibi. Kalbine onun bunun taşıdığı yalanları koyma. Seni yaratandır senin dostun. Seni sevdiğini seni yaratarak gösterdi.

Devamı »

Ümmetin başı sağolsun

Devamı »