36 Yazı Ömer Sevinçgül

Yazar Profili »

Kısaca Yaz Ben Anlarım

Mart 2017, 483 93 Görüntülenme Eklenme Tarih: 17 Eylül 2019 18:10 Ömer Sevinçgül

 

Her şeyi iyi yapamazsın, hiç olmazsa bir şeyi iyi yapmayı öğren.

 

***

Hakiki sanatkâr eserleriyle konuşur.

 

***

“Yapabilirim” diye yola çıkıyor, sonra “Yapamıyorum” safhasından geçiyor, nihayet “Yapamam” noktasında karar kılıyorsun. Yapma!

 

***

Sinsi bir hırsızdır zaman, hayallerini sezdirmeden alır gider, bir de bakarsın elinde yalnız hatıraların kalmış.

 

 


Mart 2017, 483 Sayısı Tüm Yazıları


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Rastlantı Öyle mi?

Bütün bu olaylar kendi kendine mi oluyor? Görünen varlıklar birer yapı taşı olan zerrelerin, atomların eserleri mi? Her akıl sahibi kabul eder ki, atomlar bir bilince sahip değiller. Ne ilimleri var ne de iradeleri...

Devamı »

Uzayda Hayat

“Dünyadan başka yerde yaşam var mı, yok mu diye tartışılıyor. Kimi var diyor, kimi yok diyor, kimi bilemeyiz diyor. Peki, sen ne diyorsun?”

Devamı »

Deprem Kader Değil mi?

Bediüzzaman Hazretleri, bir risalesinde, “insanların ağzından çıkan ve küfrü işmam eden kelimeler var,” der ve inananların bu kelimeleri “bilmeyerek” kullandıklarını söyler. Küfrü işmam eden, yani “koklatan, kendilerinden küfür kokusu gelen” kelimeler... Bu tesbiti okuduktan sonra ben de kelimeleri koklamaya çalışıyorum. Gün geçmiyor ki böyle bir sözle karşılaşmayayım. İşte onlardan biri: “Deprem kader değildir!”

Devamı »

Ruh Nereye Gider?

“Merak ediyorum, ölüm nasıl gelir, bedenden ayrılan ruh nereye gider, sonra neler olur? Bunları aşama aşama anlatır mısın bana!”

Devamı »