36 Yazı Ömer Sevinçgül

Yazar Profili »

Kısaca Yaz Ben Anlarım

Kasım 2016, 479 23 Görüntülenme Eklenme Tarih: 14 Ocak 2020 20:22 Ömer Sevinçgül

 

“Beni anlamıyor” diyorsun. Belki öyledir. Fakat kim bilir, belki de sen kendini anlatamıyorsundur.

 

“Ne iş yaparsın?” diye sordu. “Yazarım. Gençler için kitap yazıyorum” dedim. “Kitapta ne yazıyorsun?” dedi. Ne desem? Baktım laf uzayacak, “En son hangi kitabı okudun?” dedim. Sustu... Düşündü... Neden sonra “Yaz, yaz. İyidir. Gençler okusun” dedi.

 

Allah tanınmazsa kâinat bir hiçtir, başında bir olmayan milyarlarca sıfırın hiç olması gibi.

 

Aşk bencildir, karşılık bekler, ağlar ve ister. Şefkat fedakârdır, verir ama karşılık beklemez.

 

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

Rastlantı Öyle mi?

Bütün bu olaylar kendi kendine mi oluyor? Görünen varlıklar birer yapı taşı olan zerrelerin, atomların eserleri mi? Her akıl sahibi kabul eder ki, atomlar bir bilince sahip değiller. Ne ilimleri var ne de iradeleri...

Devamı »

Uzayda Hayat

“Dünyadan başka yerde yaşam var mı, yok mu diye tartışılıyor. Kimi var diyor, kimi yok diyor, kimi bilemeyiz diyor. Peki, sen ne diyorsun?”

Devamı »

Deprem Kader Değil mi?

Bediüzzaman Hazretleri, bir risalesinde, “insanların ağzından çıkan ve küfrü işmam eden kelimeler var,” der ve inananların bu kelimeleri “bilmeyerek” kullandıklarını söyler. Küfrü işmam eden, yani “koklatan, kendilerinden küfür kokusu gelen” kelimeler... Bu tesbiti okuduktan sonra ben de kelimeleri koklamaya çalışıyorum. Gün geçmiyor ki böyle bir sözle karşılaşmayayım. İşte onlardan biri: “Deprem kader değildir!”

Devamı »

Ruh Nereye Gider?

“Merak ediyorum, ölüm nasıl gelir, bedenden ayrılan ruh nereye gider, sonra neler olur? Bunları aşama aşama anlatır mısın bana!”

Devamı »