TR EN

Dil Seçin

Ara

Evrim İddialarını Çürüten Balık / Yürüyen Levrek

Evrim İddialarını Çürüten Balık / Yürüyen Levrek

Anavatanı Asya olan anabas testudineus (yürüyen levrek), son derece hızla yayılan istilacı bir balık türü. Uzunluğu 24 cm kadar olabiliyor. 

En önemli özelliği, su altında nefes almasını sağlayan solungaçlara ek olarak, nemli ortamlarda suyun dışında da birkaç gün boyunca nefes almasına imkân tanıyan bir organa sahip olması. Öyle ki yüzgeçlerinin yardımıyla sürünerek/kıvrılarak karada hareket edebiliyor; hatta ağaçlara tırmanabiliyor. Yutulmaya çalışıldığında şişerek kendini korumaya alıyor ve kolay lokma olmadığını gösteriyor.

Ağaca tırmanabilen, karada nefes alabilen ve kendisini öldürmek isteyen düşmanlarına zarar verebilen yürüyen levrek, bu değişik ve şaşırtan özellikleriyle evrim teorini de alt üst ediyor.

Çünkü bu akılsız balığın, kendi kendine bu özelliklerini ve savunma taktiklerini geliştirmesi imkansızdır; bunu hiçbir akıllı iddia edemez. Tesadüfen olması da imkansızdır, bunu söylemeye bile gerek yok. Öyleyse her canlıda olduğu gibi, Allah (cc), bu balıkta da özel sanatlarını göstermekte, insanın ilerlemesi için teknolojiye örnek olacak özellikler vermektedir. Ayrıca yaratması için hiçbir engel olmadığını da göstermektedir; canlıları dilerse suya uygun, dilerse havaya, dilerse de her ikisinde yaşamaya uygun yaratır. Allah (cc) dilediğini dilediği gibi yaratır; mutlak ilim, irade ve kudret sahibidir…