22 Yazı Mehmet Kırkıncı

Yazar Profili »

Vesvese formülü

Ağustos 2017, 488 235 Görüntülenme Eklenme Tarih: 07 Aralık 2017 17:48 Mehmet Kırkıncı

 

Birisi, Merhum Mehmet Kırkıncı Hocamıza gelerek, “Tekrar tekrar abdest alıyorum, başladım mı bitiremiyorum, vesvesem var.” demiş.

Kırkıncı Hoca, “Sen bakkaldan ekmek alınca para veriyor musun?” diye sorunca adam, “Elbette veriyorum.” demiş.

“Acaba verdim mi diye düşünüp tekrar tekrar vermiyorsun?” sorusuna ise, “Hocam, o kadar aklımız var.” deyince Kırkıncı Hoca taşı gediğine koymuş:

“İşte o aklını abdestte de kullan.”

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

Göremediğimiz Harikalar

Bir düşünelim; biz bir tek organımızın aynısını yapamazken, toprağa attığımız bir buğdaydan on tane buğday alıyoruz. Yani bir buğday tanesi kendisi gibi on fert yapmış görünüyor.

Devamı »

Ahiret Olmasa Hayatı Anlamsız Olur

Bir bilim adamı, büyük bir özen ve çalışma sonucu her yaprağı binlerce lira değerinde, gayet güzel ve eşsiz çiçekler yapsa, fakat sonra bunla­rı adi bir saman çöpüymüş gibi keçilere yedirse, ne kadar abes olur!..

Devamı »

İnsan Ağacı

Allah (cc), insanı çok donanımlı ve çok yönlü yaratmıştır. İnsanı bir çekirdekle kıyasladığımızda, her çekirdekten kendi bitkisi çıkarken, insan çekirdeğinden her çeşit bitki çıka­bilir.

Devamı »

Dünya Okulu

Mesela bir üniversitede dünya çapında bir bilim adamı veya bir dâhi yetişeceği bilinse, diğer bütün öğrenciler başarısız olup tasdikname de alsalar o üniversitenin açılması anlamlıdır, gereklidir.

Devamı »