Eylül 2019

Eylül 2019, 513

 

Yeni Haberlerimiz Var!

 

Zafer Ailesi olarak siz değerli dostlarımızla daima güzel haberler paylaşmaya gayret ettik. Hayatın akışı içinde olumsuz gibi görünen haller olsa da “şerler nefsimizden, güzellikler Allah’tan” diyerek eksiğimizi, hatamızı görüp düzeltmeye çalıştık.

İki sene öncesinde beklemediğimiz bir olay yaşamış ve Selim Gündüzalp abimizi ebedi âleme uğurlamıştık. Evet hep biliriz ölüm gelecek ama beklemeyiz. Ölüm de çat kapı gelir ya da biz öyle düşünürüz. Beklemediğimiz için de bazı şeyleri eksik bırakırız.

Öyle ya da böyle biz de gerekli tedbirleri almadığımızı acı bir şekilde gördük. Ve kimisi “ölüm hak miras helal” diyerek, kimisi türlü fırsatçılıklara soyunarak binlerce kişinin emeklerinin birikimlerini ve onca vebali alıp yollarına gittiler.

Bu bize bedeli ağır olan acı bir tecrübe oldu.

Fakat sadece dikeni değil gülü de görmeli. Bu süreçte bir şeyi daha gördük ki, Zafer hizmetinin asıl birikimi sadece binası vs değil, her zorlukta hakka taraftar olan, sahip çıkan, fedakârane hakkın yanında yer alan güzel insanlarmış.

Yakın dostların bildiği gibi bu güzel insanlarla taze bismillah diyerek yeni bir sayfa açtık. Sonuçta Zafer Dergisi ticari bir faaliyet olduğu için şirket kurmak gerekiyordu, onu kurduk. Ardından Zafer’in sayılarını yeni şirket bünyesinde ara vermeden yayınlamaya devam ettik. Bu noktada başta, Zafer’in baskısını bir yıl ücretsiz yapan Hasan Kondu Bey’i hatırlamadan geçemeyiz. Ve bazıları her şey bitti deyip kaçarken Zafer’e koşan Sakarya’daki dostlarımızı ve yazarlarımızı unutamayız… Allah (cc) hepsinden razı olsun. Bizler onlara şahidiz.

Evet Zafer’in yayın hayatına devam etmesi önemliydi ancak yapı olarak eski yapımızın aynısıyla yürüyorduk. Yaşananların tekrar etmemesi ve bizden sonrakilere problemsiz ve sağlam bir organizasyon yapısı kurabilmek adına önce dernek kurduk, ardından da derneğe bağlı iktisadi işletmeyi faaliyete geçirdik. Zafer Dergisi’ni de bu iktisadi işletmeye devrettik.

Şu an Dergimiz de dahil tüm hizmetlerimizi dernek bünyesinde yapıyoruz.

Bu ne demek oluyor?

Dergimiz ve hizmetlerimizin şahıslara bağlı olmaktan kurtulması anlamına geliyor.

Bu çok önemli. Bundan böyle tüm hizmetlerimizi geniş bir istişare kurulu ve onun yanında dernek yönetim kurulu eliyle yürüteceğiz. Hiçbir şahsın tek başına bir tasarruf yetkisi olmayacak. Bundan öncesine nispeten sağlam bir yapıyla yolumuza devam edeceğiz inşaallah.

İşte size vermek istediğimiz haber bu idi. Hayırlara vesile olsun. Allah’ın inayeti, dostların dualarıyla bu günlere geldik; dualarınızı her zaman bekliyoruz.

Artık yapısal olarak bir eksiğimiz kalmadı çok şükür. Şimdi yaptıklarımızı daha güzel, daha etkili yapmak ve yeni faaliyetler için çalışmak zamanı. biz kollarımızı sıvadık, sizlerden de dua bekliyoruz. İnşaallah güzel haberler paylaşmaya devam etmek için çalışacağız.

Önemli bir konuyu da paylaşmamız gerekiyor.

Zafer Dergisi, Eylül ayından itibaren Zafer Bilim Kültür Yardımlaşma Derneği İktisadi İşletmesi adına yayın hayatına devam edecek inşaallah. Elbette böyle olunca banka hesap bilgileri, posta çeki hesabı bilgileri değişti.

Sizlerden bu yeni hesap bilgilerini kullanmanızı önemle rica ediyoruz.

Gayret, çalışmak, sefer bizim; zafer Allah’ın…

Dua eder, dualarınızı bekleriz.

 

Suat Ünsal

 

 

Yapay Zeka: Fırsat mı, Tehdit mi?

Yapay Zeka: Fırsat mı, Tehdit mi?

Hemen hemen herkesin dilinde yapay zekâ hakkında olumlu ya da olumsuz ifadeler dolaşıyor. Konuya hakim olmayan kişiler tarafından bazen abartılı bazen de bilimsel mahiyetinden tamamen uzak düşünceler ortaya atılıyor. Medya araçları da haber satmak ve insanların ilgisini çekmek maksadıyla açıkçası yapay zekâ konusundaki yanlış bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapabiliyorlar. Peki gerçek ne; yapay zekâ tehdit mi, yoksa bir fırsat mı?

Devamı »

İnsanlara güzel söz söyleyin / Bir Kur’ân Üslubu: Yumuşak Söz

İnsanlara güzel söz söyleyin / Bir Kur’ân Üslubu: Yumuşak Söz

Kur’ân, “İnsanlara güzel söz söyleyin”1 der. Herkese, her insana, her konuştuğunuza, bütün insanlara “güzel söz söyleyin!” Hitap genel ve umumidir. Herkesi içine alıyor. Hatta inanan, inanmayan, size taraftar olan, karşı gelen her insana...

Devamı »

Selim Gündüzalp ile ölüm üzerine bir röportaj

Selim Gündüzalp ile ölüm üzerine bir röportaj

“ÖLÜMDEN NE KORKARSIN, KORKMA EBEDİ VARSIN”

Devamı »ÖNCEKİ SAYILAR

Aralık 2019

Aralık 2019

Devamı »
Kasım 2019

Kasım 2019

Devamı »
Ekim 2019

Ekim 2019

Devamı »
Eylül 2019

Eylül 2019

Devamı »