21 Yazı Muhiddin Yenigün

Yazar Profili »

YİRMİ YIL SONRA

Ekim 2017, 490 134 Görüntülenme Eklenme Tarih: 29 Ocak 2018 14:22 Muhiddin Yenigün

1984 yılının okul tatilinde tanıştım ilk kez Hüseyin Ağabey ile. O zaman ortaokul ikinci sınıfa gidiyordum. Din bilgisi öğretmenim elimden tutup Zafer’in İstanbul bürosuna getirmişti beni.

O yıl ilk defa dini yayınlar fuarı İstanbul’da düzenleniyordu. Sultan Ahmed Camiinin avlusundaki revaklarda tek sırayı ancak doldurabilen standlarda Ramazan boyu dergi satmıştık. Sabahtan akşama kadar biz kapıya gidip dergiyi sallayarak “Petekteki mucize” diye bağırır, görevliler kulağımızdan tutup “salmayın şunları dışarı” diye şikayet ederek standa geri getirirlerdi.

O yaz tatili boyu dergideki ağabeylere yardımcı olmuştum. O dönem Enver Yorulmaz, Burhan Amasya ve Uğur İlyas Canbolat ağabeylerle Cağaloğlu’ndaki Ziya Gün iş hanının çatı katında derginin yayına hazırlanmasına yardım ediyordum. Tabi bir ortaokul öğrencisi ne kadar işe yararsa... Fakat biz İstanbul’da olduğumuzdan Hüseyin Ağabey’i sadece birkaç defa görebilmiştim.

Sonraki yıllarda ara sıra İstanbul bürosuna uğrasam da Hüseyin Ağabey ile pek bir irtibatım olmadı. Ne yalan söyleyeyim Selim Gündüzalp’ın Hüseyin Ağabey olduğunu bile neden sonra öğrendim.

En az yirmi yıl sonra Tüyap kitap fuarında gördüm Hüseyin Ağabey’i. Yanına gittim “ağabey beni hatırladım mı?” dedim. Onca zaman sonra bana ismimle hitap edip “hatırlamaz mıyım?” dedi.

Demek dergiye, hem de İstanbul bürosunda bir yaz tatili süresince yardım eden bir ortaokul öğrencisine bile, adını yirmi yıl unutmayacak kadar değer veriyormuş.

Dergide yazmaya başladıktan sonra da kâh tebrik etmek için, kâh ikaz etmek için zaman zaman arar şevk verici konuşmalar yapardı.

Yüz yüze çok fazla görüşmemiş olsak da hayatının merkezinde Zafer, Zafer aracılığıyla Risale-i Nur, Risale-i Nur vasıtasıyla iman ve Kur’an hizmeti olduğuna şahidim.

Rabbim kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin. Amin.


Ekim 2017, 490 Sayısı Tüm Yazıları


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Okuma Parçası

Aslında birkaç türlü okumadan bahsedebiliriz. Bunların sadece bir tanesi için harfleri bilmek gerekir.

Devamı »

Düşman Kardeşler

İnsanı cehenneme götürmek için türlü tuzaklar kuran, en büyük düşmanı kimdir diye düşünecek olursak hepimizin ilk aklına gelen isim muhtemelen aynı olacaktır: ŞEYTAN. Gerçekten de bu soruyu sokaktan geçen 100 kişiye sorsak herhalde 99′u aynı cevabı verecektir. Ama cevap doğru mudur?

Devamı »

Önceki Peygamberlere İnanıyorsak Onların Kutsal Günlerini Kutlamak Neden Günah Olsun?

Kutlanan bu günleri daha yakından tanıyalım. Bakalım bu adetler eski peygamberlere mi dayanıyormuş acaba?..

Devamı »

Allah Nerededir?

Çocukluğumuzdan itibaren aklımıza gelen ve sorduğumuzda da şu cevabı aldığımız bir sorudur bu: Allah her yerdedir! Elbette çocuk yaşlarda bunun ne demek olduğunu anlamayız ama çoğu şeyde olduğu gibi “Nasıl olsa büyüyünce anlarım.” der biraz sonra oynayacağımız oyunun derdine düşeriz. Fakat büyüdükçe düşüncelerimize ve hayal gücümüze getirdiğimiz sınırlamalar yüzünden, Allah’ın her an her yerde olabilmesi bizim için hâlâ çok kolay anlaşılabilir şeyler arasında değildir.

Devamı »