15 Yazı Prof. Dr. Orhan Batman

Yazar Profili »

Tanıdığım İlk Dava Adamı

Ekim 2017, 490 443 Görüntülenme Eklenme Tarih: 07 Aralık 2017 17:48 Prof. Dr. Orhan Batman

 

Ortaokul yıllarımda, seksen ihtilalinden bir yıl önce Sakarya Gençlik Teşkilatı (SGT) ile tanışmıştım. Okulun pansiyonunda kalan hemen herkes ile birlikte SGT’nin düzenlediği anti-kominist seminerine katılmıştık büyük bir heyecanla. Seminer dönüşü alaca karanlıkta Sakarya sokaklarını “Ya Allah, Bismillah, Allahuekber” nidalarıyla inletmiştik ilk defa. İşte Selim Gündüzalp ağabeyim Zafer Dergisi ile beraber SGT faaliyetlerini yürüten ekibin ateşli grubundaydı. 

Daha sonra lise yıllarımın hemen başıydı, duyduk ki arılar petek üzerine Allah yazısı yazmış. Gittik arkadaşlarımız ile hayretle bu mucizevi olayı temaşa ettik büyük hayranlıkla. Sonra can dostum Erdinç, zor da olsa ikna etti bizi, bu sefer çay ve bisküvili sohbete katılmıştık Selim Gündüzalp abimin yanında. 

Sonra da üniversite sınavını kazanmış Balıkesir’de kendime kalacak bir arayışında iken kendimi tekrar Selim Gündüzalp abimin yanında buldum. Bütün bu buluşmalar neredeyse kendi irademin dışında, istemsiz bir şekilde gelişiyordu.

Ne zaman ki üniversiteye başladım ve bir Zafer Gönüllüsü oldum, işte o tarihten beri neredeyse kırk yıldır tanıdığım Selim Gündüzalp abimle artık kendi isteğim, iradem ve duam ile buluşmayı hep istemiş ve özlemişimdir. Evet o kendi hayatımda tanıdığım ilk dava adamıydı. Ve o dava adamlığını, tarzını, üslubunu kendime örnek aldığım ender insanlardan biriydi.

Ruhun şad olsun, makamın âli olsun canım abim. Biz seni unutmayacağız, ne olur sen de bizi unutma olur mu?

 

 


Ekim 2017, 490 Sayısı Tüm Yazıları


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Öğrenmede Bluetooth Yöntemi

En çok doktora derslerimden keyif alıyorum. Çünkü dersi dinleyenler gerçek bir talebe, öğrenci değil! Talebe kavram olarak ‘ilmi talep eden’ anlamındadır. Öğrenci kavramı aynı derinliği vermiyor maalesef.

Devamı »

Tanıdığım İlk Dava Adamı

Devamı »

Dünyamız Kaç Yıldızlı Bir Otel?

Acaba kısa süre konakladığımız dünyamızı bir otel olarak kabul etsek, kaç yıldızlı bir otel olurdu?

Devamı »

Müşteriler Helal Turizmden Ne Bekler?

Yaptığımız araştırma ve gözlemlerde helal turizm konseptinde hizmet sunan işletmelerin helal ve turizm kavramlarını tam olarak sentezleyemediklerini tespit ettik.

Devamı »