TR EN

Dil Seçin

Ara

Kasım 2021

post-title

Kasım 2021, 539

PDF DOSYASI

Merhaba sevgili dostlarımız, 

Sene sonu yaklaştıkça bizleri de bir endişe kaplıyor. Postaya, kargoya vs gelecek zamlar düşündürüyor ister istemez.

Normalde sene sonu sürprizi yaşatan posta, bu sene yapılan zamlarla şok etti; ne diyeceğimizi bilemez durumdayız.

Yurt içi tek dergi gönderimi 2,60 liradan 9,30 liraya çıkarıldı. 

Yurt dışı tek dergi gönderimi 6 liradan 23 liraya çıkarıldı. Gönderi adedi arttıkça ücret de katlanıyor.

Ayrıca postaya verdiğimiz dergilerin ortalama %10'u ulaşmadığı için tekrar göndermek zorunda kalıyoruz; bunu da hesaba kattığımızda durumun vahameti kara kara düşündürüyor.

Şikayet etmek ya da bahane ileri sürmek için değil; bu herkesi ilgilendiren ve etkileyecek bir konu olduğu için, malesef bunları paylaşmak zorunda kaldık.

...

Bu satırları yazdığım günler, Ekim ayının ortaları idi ve Kasım sayımızın baskı öncesi son hazırlıklarını yapıyorduk. Birkaç gün önce de Zafer Dergimiz için dayanabildiğimiz kadar zam yapmayalım, hangi ay bıçak kemiğe dayanırsa o zaman minimum fiyat ayarlaması yaparız diye karar almıştık. Çünkü fiyat yükseldikçe abone olmak zorlaşıyor, daha çok okuyucuya ulaşmak istediğimiz için de fiyatı mümkün olan en az seviyede tutmaya çalışıyoruz. Ancak posta ücretlerine bu akıl almaz zam yapılınca, bütün niyetlerimiz alt üst oldu.

Bu durumda sizlere Zafer'i nasıl ulaştıracağımızın çözümünü üretmeye çalışıyoruz.

Farklı ihtimaller arasında öne çıkan, Zafer'i sizlere her ay PDF olarak internetten yollamak, basılı dergiyi ise 2-3 ayda bir postayla göndermek. Fiyatlarda bir değişiklik olmazsa en yakın seçenek şu an böyle görünüyor.

...

Bediüzzaman Hazretleri, Celaleddin Harzemşah’ı örnek verir. Moğolları çok defa mağlup eden Celaleddin’e çevresindekiler derler ki: “Sen muzaffer olacaksın. Cenâb-ı Hak seni galip edecek.” O, bu boş övgülere karşı imanî bir olgunlukla şöyle cevap verir: “Ben Allah’ın emriyle cihad yolunda hareket etmekle görevliyim, Cenab-ı Hakk’ın vazifesine karışmam; muzaffer etmek veya mağlup etmek Onun vazifesidir (Allah’ın karar vereceği iştir).” Teslimiyetin bu sırrını anlayan ve üzerine düşen vazifeleri en güzel şekilde yapan Celaleddin’e de Allah (cc) çok defalar galibiyet nasip etmiştir.

Biz de Zafer’i hazırlama konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıp, bizi aşan konularda Rabbimize tevekkül ediyoruz…

Şimdiye kadar pek çok badireyi Allah’ın inayetiyle, dostlarımızın desteği sayesinde atlattık.

Okuyucularımızın mesajlarından Zafer'in çok önemli bir boşluğu doldurduğunu ve hayatlarına çok olumlu katkılar yaptığını anlıyoruz. Bizler de bu büyük ve çok değerli hizmetin devamı için Rabbimize duacıyız. Rabbimiz cümlemizi yolundan ayırmasın, dünyada da ahirette de hepimize güzellikler ihsan eylesin. Amin.

...

Gayret, çalışmak, sefer bizim; zafer Allah'ın...

 

— Suat Ünsal

Dergideki Yazılar