TR EN

Dil Seçin

Ara

Ne Mutlu Ona

Ne Mutlu Ona

Her insanın bu dünyaya gözünü açtığında, “Beni buraya kim getirdi, buraya ben niçin getirildim, buradan sonra nereye gideceğim?..” diye sualler, düşünen varlık olarak insanın vazgeçilmezi, olmazsa olmazı olduğu izahtan varestedir. 

İşte bu suallere hakiki cevabı, Risale-i Nur vasıtasıyla Kur’an-ı Azimüşşan ve Hazret-i Muhammed’de (asm) bulan Hüseyin Şengörür, nam-ı diğer Selim Gündüzalp kardeşimiz, bu suallerin cevabını bulduktan sonra bu hakikatların her insana, her düşünen varlığa ulaşması için gecesini gündüzüne katarak sa’y etti, çalıştı. Bir insanın yapması lazım gelen bütün gayreti gösterdi. Vakt-i merhununu tamamladı Rabb-i Alâsına kavuştu. Ne mutlu ona. Evet ne mutlu, böyle bir ömür Rabbimiz herkese nasib etsin. Amin. Amin.

Hüseyin kardeş, Zafer dergimizde büyük büyük, çok büyük Üstadımız Bediüzzaman’ın bir asırdan fazla bir zaman evvel, “Aklın nuru fen ilimleri, kalbin ziyası din ilimleri; ikisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder. İftirak ettikleri vakit birinden taassup, diğerinden hile ve şüphe tevellüd eder.” hakikatını tam anlayarak insanımıza, hususan gençliğimize tarifi imkânsız hizmet etti. Ne mutlu ona. 

Allah rahmet etsin, yakınlarına sabr-ı cemil nasib etsin. Amin. Amin. Amin. İnşaallah onun bıraktığı aynı hizmeti onun yetiştirdiği kardeşler ta be-kıyam devam ettirecekler.