9 Yazı Mehmet Dikmen

Yazar Profili »

Ne Mutlu Ona

Ekim 2017, 490 423 Görüntülenme Eklenme Tarih: 07 Aralık 2017 17:48 Mehmet Dikmen

 

Her insanın bu dünyaya gözünü açtığında, “Beni buraya kim getirdi, buraya ben niçin getirildim, buradan sonra nereye gideceğim?..” diye sualler, düşünen varlık olarak insanın vazgeçilmezi, olmazsa olmazı olduğu izahtan varestedir. 

İşte bu suallere hakiki cevabı, Risale-i Nur vasıtasıyla Kur’an-ı Azimüşşan ve Hazret-i Muhammed’de (asm) bulan Hüseyin Şengörür, nam-ı diğer Selim Gündüzalp kardeşimiz, bu suallerin cevabını bulduktan sonra bu hakikatların her insana, her düşünen varlığa ulaşması için gecesini gündüzüne katarak sa’y etti, çalıştı. Bir insanın yapması lazım gelen bütün gayreti gösterdi. Vakt-i merhununu tamamladı Rabb-i Alâsına kavuştu. Ne mutlu ona. Evet ne mutlu, böyle bir ömür Rabbimiz herkese nasib etsin. Amin. Amin.

Hüseyin kardeş, Zafer dergimizde büyük büyük, çok büyük Üstadımız Bediüzzaman’ın bir asırdan fazla bir zaman evvel, “Aklın nuru fen ilimleri, kalbin ziyası din ilimleri; ikisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder. İftirak ettikleri vakit birinden taassup, diğerinden hile ve şüphe tevellüd eder” hakikatını tam anlayarak insanımıza, hususan gençliğimize tarifi imkânsız hizmet etti. Ne mutlu ona. 

Allah rahmet etsin, yakınlarına sabr-ı cemil nasib etsin. Amin. Amin. Amin. İnşaallah onun bıraktığı aynı hizmeti onun yetiştirdiği kardeşler ta be-kıyam devam ettirecekler.

 

 


Ekim 2017, 490 Sayısı Tüm Yazıları


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Hz. Zeynep Kocasının Müslüman Olmasını Nasıl Sağladı?

Hz. Zeynep, Peygamber Efendimiz’in en büyük kızı idi. Efendimiz’e nübüvvet görevinin verilmesinden hemen sonra annesi Hz. Hatice ile beraber Müslüman olmakla şereflenmişti.

Devamı »

Allah Bize Yeter!

Peygamberimizin ve mü’minlerin bu sabırlı hallerini Allah (cc), indirdiği ayette şöyle haber vermektedir: “Halk onlara: ‘Düşmanınız olan insanlar, size karşı ordu topladılar. Bu (büyük ordu)’dan korkun,’ dediler. Bu haber, onların imanlarını artırdı da: ‘Hasbünallah ve ni’mel-vekil (Allah bize yeter. O ne güzel vekildir)’ dediler.” (Ali İmran, 173) Bu ayet hakkında İbn-i Abbas şu açıklamayı yapmıştır: “Allah bize yeter sözünü ilk defa İbrahim Peygamber, ateşe atıldığı sırada söylemişti. Aynı

Devamı »

Üzülme!.. Allah Bizimle...

Müşrikler, Allah Resûlü’nü ellerinden kaçırmanın gerginliğini yaşıyorlardı. “Bu nasıl olabilir?” diye düşünüyorlardı. Hz. Muhammed’i (asm) dört bir yandan kuşattıkları halde, o kuşatmayı nasıl yarıp çıktığına bir türlü akıl erdiremiyorlardı. Her yere adamlar gönderdiler. Mekkeli müşrikler tam kadro sıkı bir takip içine girdiler. Mekke ev ev, karış karış aranıyor; etraf didik didik ediliyordu.

Devamı »

Resulûllah'ın Dilinden Ramazan Ayının Güzellikleri

Peygamberimiz (asm), Ramazan ayının tüm özellik ve güzelliklerini beyan buyurmaktadır.

Devamı »