TR EN

Dil Seçin

Ara

Aralık 2007

post-title

Aralık 2007, 372

Bir Yıl Daha Geçti

Sevgili dostlarımız,

Yıl sonu olması münasebetiyle bu satırları son bir yılın muhasebesine ayırmak uygun olur. Dinamizmi yüksek, heyacan dolu bir yılı geride bıraktık. Dergimizi nereden nereye getirdik, neleri yaptık neleri yapamadık, amacımıza ulaştık mı?.. Ahlâklı bir insan nasıl her gece kafasını yastığa koyduğunda o günün bir muhasebesini yaparsa, biz de o misal, bir nefis muhasebesine tabi tutmayı gerekli görüyoruz kendimizi, yaptıklarımızı.

Önce, bizce tam olarak yapamadıklarımızdan başlayalım. Yıl içinde okur açısından işlevleri yüksek; renk, görüntü ve okunurluk açısından daha kolay takip edilebilir bir web sitesi dizaynını en azından bizim gönlümüzden geçtiği ölçüde yenileyemedik. Bu konuyu önemsiyoruz, çünkü derginin her türlü zeminde görünürlüğü ve tanıtımının önemli olduğunu düşünüyoruz. Ama inanıyoruz ki, bu konuda en kısa zamanda yeniliklerle karşınıza çıkacağız.

Bir diğer konu, dergimizi biraz daha erken çıkarıp, ulaşması gereken ellere daha erken ulaşmasını sağlamak. Bu konuda aslında epey bir mesafe aldık. Dergimizi vaktinde çıkarmaya muvaffak oluyoruz şükürler olsun. Lakin, bizden kaynaklanmayan bir posta sorunu yaşadığımız, ve maalesef abone sistemiyle çalışan pek çok derginin de aynı sorunu yaşadığı bir vakıa. Her abone için aynı sıkıntı söz konusu olmasa da, derginin postalanma tarihinden on gün, on beş gün sonra adrese ulaştığını öğrendiğimizde, inanın, sizler adına biz de üzülüyoruz. Ne var ki, bu konuda yapabileceğimiz, dergiyi çıkarma tarihini biraz daha erkene çekebilmekten öteye geçmiyor. Bunun için de çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunuyoruz.

Şimdi de gelelim bizce üstesinden geldiğimiz müspet işlere…

Bir kere, her ay önemli konu başlıklarını sayfalarımıza yansıttık. Hemen hemen her sayımızda, eğitimden çocuk psikolojisine, fıkhî ve imanî meselelerden güncel konulara, Asr-ı Saadet öykülerinden ihtida öykülerine, bilimsel tefekkür yazılarından insan sıcağı yüklü deneme yazılarına, röportajlara kadar pek çok rengi, elhamdülillah, sayfalarımıza yansıtıyoruz. Böylelikle dergimizin çok daha istifadeye mazhar bir dergi hüviyetine büründüğünü düşünüyoruz.

Başarılı olduğumuzu düşündüğümüz bir diğer nokta, tıpkı bir futbol takımı gibi, tecrübeli yazarların yanısıra, genç yazarları da bir araya getirmiş olmamız. Gerçekten, Alaaddin Başar, Selim Gündüzalp, Cüneyd Suavi, Niyazi Beki, Sami Uslu gibi tecrübeli yazarlarımızın yanında genç yazarlarımızın varlığı da bizler için mutluluk verici bir tablo.

Sevgili dostlar, biz bu tabloyu daha iyi bir noktaya taşımak için, başta her daim Allah’ın lüfuyla tüm gayretimizi sarf ediyor ve edeceğiz. Siz de abone olarak bu tablonun bir parçası oluyorsunuz. Yapılan hayırlı hizmetlere, vesile olunan güzelliklere siz de hissedar oluyorsunuz. Bu açıdan bakılınca hepimiz yekvücut olarak, tüm Zafer hizmetlerinin gerçekleşmesinde hem katkımız var hem de sonuçtan pay sahibi oluyoruz. Elbette en önemlisi Rabbimizin niyetlerimizden ve işlerimizden razı olması. Rabbimiz, hayırlı hizmetlerde koşturmayı, iyi şeyler yapmayı, rızasına uygun yaşamayı nasip etsin… 

Ocak ayında buluşmak dileğiyle…

Dergideki Yazılar