3 Yazı Vehbi Vakkasoğlu

Yazar Profili »

Kırk Yıllık Dostumdu

Aralık 2017, 492 1313 Görüntülenme Eklenme Tarih: 25 Ocak 2018 16:08 Vehbi Vakkasoğlu

 

40 yıldır tanırdım. Vefatına kadar hep aynıydı; inancında, idealinde ve hizmet metodunda hiçbir değişme olmamıştır. Daima, gönülden bağlandığı nurlu eserler istikametinde düşünmüş, konuşmuş ve yazmıştır. Asla yılmamış, sapmamış, ya|palamamış ve satılmamıştır. 

Hal ehli bir kardeşti. Çocukla çocuk, büyükle büyük olmayı bilirdi. Gurur ve enaniyet herhalde yakın yerine yaklaşamamıştı. 

Nazik, narin, naif bir insandı. HüIasa has Müslümandı. Dosttu. Gönül rahatlığıyla danışabilirdiniz. Şaşırtmazdı. Kendisi için doğru olanı size de tavsiye ederdi. Fakat en mühim sıfatı, ÖLÜMÜ SEVDİREN ADAM olmasıydı. 

Bunu yıllar önce kendisine söylediğim zaman, “Estağfirullah. Biliyorsunuz, biz aldığımızı satıyoruz.” demişti. 

Hiç evlenmedi diye bilinir. Oysa ki, bu bilgi doğru değildi. O, ilk günkü heyecanını hiç yitirmeden, sevdalandığı ZAFER dergisiyle nikahlıydı. Hiç sarsılmayan bu aşk, ancak vefatıyla sona erdi.

Ne ki, “ÖLÜM SON DEĞİL”di. Ve o da, bizim hiç beklemediğimiz ama kendisinin hep beklediği ahiret âlemine imanın en mühim müjdesi olarak erdi. Ve umarım ki, oradan bize, hâlâ dünya kaydında olanlara, acıyarak bakıyor ve “Bırakın yahu boş işleri” diyor.

 

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

Kırk Yıllık Dostumdu

Devamı »

İlk Beyaz Adam

Yıl 1963. Yer Londra. Ünlü boksör Cassius Clay, Avrupa şampiyonluğu maçı için Amerika’dan gelmiş ve İslam Kültür Merkezi’ni ziyaret etmiştir. Orada, kendisinin Müslüman olduğunu, ancak bunu gizlediğini söylemiştir. Çünkü, Müslümanlığı bilinirse, asla dünya şampiyonu yapılmayacağı çok aşikârdır.

Devamı »

Kalbiyle Gören Adam: Stevie Wonder

Müzik dünyasında büyük bir şöhreti olan, albümleri satış rekorları kıran Stevie Wonder’ın 1980’lerin başında Müslüman oluşu, başta Amerika olmak üzere milyonlarca hayranı tarafından büyük bir şaşkınlık ve hayretle karşılanmıştı.

Devamı »