7 Yazı Nur Sena

Yazar Profili »

Âh’lar Merdiveni

Nisan 2019, 508 132 Görüntülenme Eklenme Tarih: 31 Mart 2019 22:44 Nur Sena

 

Böyle buradan, yukarıdan bakınca, ömür merdivenlerinde nefessiz kaldığım, yorgunluktan yığıldığım, “keşke” deyip geri dönmeyi düşündüğüm anları hatırladım. Merdiveni yürürken, merdivenin hepsini görmüyorum. Ayağımı attığım basamaklarda kalıyor gözlerim. “Sonrası?” “Bilmiyorum.” “Öncesi? “Çok yordu zaten.”

“Kimse kendisi için hazırlanan sürprizi bilemez!” diyor ya Allah. [Bakınız; Secde, 17] Sonunda, en sonunda, yorgun dizlerim, terden sırılsıklam olmuş yüzüm, ağrıyan ayaklarım, yılgınlaşmış gözlerim de dâhil, her şeyin böyle muhteşem bir bütünün parçası olduğunu fark edeceğim. Ama sadece sonunda. Ama sadece en sonunda. Parçası olduğum bütünü görünce, derin bir nefes alacağım.

“Keşke…”lerim toprak altında sancı çeken bir tohum gibi ebedi baharımıza papatya olacak. Pişmanlıklarım, sancılanan dal uçları gibi, çiçek çiçek sonsuzluk müjdesinin tatlı meyveleri olarak gülümseyecek. Ümit-korku arasındaki salınımlarım, rüzgârın önü sıra yağmurlar taşıyan bulutlar gibi cennetimizin toprağını sevindirecek.

Merdiven, tek tek basamaklardan fazlası olacak.

 

 


Nisan 2019, 508 Sayısı Tüm Yazıları


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Fotoblog / Boşluğun Zaferi

Fotoğraf: Bahadır Emre Bozkurtlar

Devamı »

Göz-gez-arpacık

Fotoblog

Devamı »

O da oda

Fotoblog / Fotoğraf: Tuba Özçelik

Devamı »

Düğmeler ve İlikler

Düğmeler ilikleri doldurur. İliklerin nasibidir. İki yakayı bir araya getirmek içindir. Şöyle bakınca avare düğmelere, “Niye buradasınız?” diye sorasım geldi. “Sizi bekleyen ilikler var, bir araya getirilecek yakalar var!”

Devamı »