136 Yazı Selim Gündüzalp

Yazar Profili »

Rahmet

Haziran 2012, 426 54 Görüntülenme Eklenme Tarih: 26 Mayıs 2020 23:17 Selim Gündüzalp

 

İçkiye müptela bir adam, bu huyundan ötürü pişman olmuş, tövbe etmişti. Kullarının tövbelerini kabul edip onlara rahmetiyle muamele eden Âlemlerin Rabbi, bu kulunu arındırıp her faninin ulaşamayacağı bir olgunluğa erişmesini nasip etti. Onun halini bilen birisi: “Ey manevi mertebelere erişen,” dedi, “yıllarca nefsine dost, şeytana yoldaş olduktan sonra bu duruma nasıl gelebildin?”

O zat bu soruyu şöyle cevapladı:

“Ne zaman içki kadehini ağzıma götürsem, bir gün bu kötülükten kurtulmayı isteyip arzu ederdim. Yaptığıma pişman olur, terk etmeyi dilerdim. Bu niyetimin içtenliği, hakkımda Allah’ın rahmetini celbetti sanırım.”

 

*****

Hayatta önemli olan da bu değil mi?: Allah’ın rahmetini celbedecek işler yapmak.

Zafer Dergisi 36 yıldır insanların rahmete ulaşmalarına vesile olmak niyetiyle çıkıyor.

Sizleri de Zafer Dergisine aboneler yaparak, rahmete vesile olmak için çalışmaya bekliyoruz. 

 

 


Haziran 2012, 426 Sayısı Tüm Yazıları


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Rabbimizin Nimetleri Saymakla Biter mi!

Dün neredeydik, bugün nerede… Günbegün ağacın başındaki bir meyve gibi olgunlaşan hayatımız, dört bir yandan akıp gelen nimetler. Neler neler… Saymakla bitmez. Hangi birini sayabiliriz ki? Rabbimizin bizi yok iken yaratıp var ettiğini mi, bitki ya da hayvan değil bir insan olarak yaratmasını mı?.. Hayat verip sürdürmesini mi? Belki her gün ne kazalar, ne hastalıklardan korunuyoruz da haberimiz bile olmuyor…

Devamı »

Tohumdan Çınara

Ne acayip değil mi! Cenab-ı Hak tohumu ve ağacı bir makine gibi yapmış. Bir küçücük tohum, koca ağacı içinde saklıyor; adeta bir ağaç makinesi gibi çalışıp ağaç üretiyor. Ağaç da meyve makinesi gibi çalışıp lütf-u ilahi ile meyve üretiyor.

Devamı »

Rabbim, Her İşine Hayretteyim

Beyaz ve tatlı meyveleri olan bir dut ağacının altındayım. Sanki tüm varlığın odak noktasındayım...

Devamı »

Yeniden Başlayalım!

Haydi, yeniden başlayalım hayata.

Devamı »