TR EN

Dil Seçin

Ara

Ağustos 2007

post-title

Ağustos 2007, 368

Yeni Bir Manevi İklime Doğru…

Değerli dostlarımız,

Bir süredir az ya da çok hepimizin siyasetle oyalanmamıza sebep olan seçim dönemi kazasız belasız geride kaldı. Millet iradesinin bir şekilde tecelli etmesi, bazılarını memnun etmese de, oyunu kuralına göre oynamayı tercih edenleri yeterince tatmin etti.

Artık işimize bakalım.

Üç ayların ikincisi Şaban ayının içindeyiz, mübarek Ramazan ayı ise ufuktan kendisini aheste aheste hissettirmeye başladı. Yeni bir manevi iklim, beraberinde getireceği lütuf yüklü bulutlarla üzerimize yağmaya hazırlanıyor. Hiç kuşkusuz, bu manevi kazançlara ulaşmak için bizim de hazır ve uyanık bir halde bulunmamız gerekiyor. Allah (cc) hepimizi kalbi sıkıntı ve belalardan kurtulan, azami derecede bu sevaplara erişenlerden eylesin. Amin.

Değerli okurlarımız,

Her zamanki gibi İslâmî bir duyarlılıkla, yaşanan olaylara daha bir duyarlı olmaya, sorunlara imanî cevap sunmaya gayret ediyoruz. Öte yandan, “ihtida öyküleri” ve “ülkelerin İslâmî geçmişleri” gibi dizi yazılarımızla Müslüman coğrafyasına bir ümmet nazarıyla bakabilme şuurunu kazanmaya ve kazandırmaya çalışıyoruz. Yine, her sayımızda, mutlaka bilimsel tefekkür yazılarına, eğitim yazılarına, dinî yazılara, hikmetli öykülere yer veriyoruz.

Burada iki amaç güdüyoruz. İlki, ahirzamanda yani bugünün dünyasında Müslüman bir kişiliğin ayakta kalabilmesi için bu konular hakkında az çok bilgi sahibi olması gerektiğini düşünmemiz. İkincisi ise, Zafer’in sıcak bir aile yuvasına girdiğini bildiğimizden ve bunun sorumluluğunu üzerimizde hissettiğimizden dolayı, hem fikri doyurucu yazılara, hem kalbi doyurucu yazılara, hem evin annesine yardımcı olacak eğitim yazılarına, hem vakti kısa olanlara azıcık bir nefeslenme imkanı veren kısa öykü ve hazır sayfalara ihtiyaç olduğunu düşünmemiz. Böylelikle, sizin elinize de daha okunur ve daha renkli bir dergi geçmiş oluyor inancındayız.

Geriye tek bir şey kalıyor. Sizin bu çabaya göstereceğiniz iltifat. Mevcut abonelerimize elbette diyeceğimiz bir şey yok ve onlara sadece abone oldukları için değil, Zafer’i bir misyon olarak sahiplendikleri için de teşekkür ediyoruz. Aboneliklerini henüz yenilemeyen okurlarımıza ise mübarek Ramazan ayından evvel, aboneliklerini yenilemelerini tavsiye ediyoruz.

Bu ay Zafer’den köşesinde daha genel konuları ele aldık. Dergimizin içeriğinden bahsedemedik. Ama bizi utandırmayacak bir muhtevayı yine size sunabildiğimize inanıyoruz. Her türlü düşünce ve eleştirileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

VEFAT HABERİ

Büyük bir teessürle Üstad’ın talebelerinden Muzaffer Arslan’ın vefatını haber aldık. Ailesine ve bütün Nur Ailesi’ne başsağlığı diliyor, Allah’tan kendisine gani gani rahmet diliyoruz.

Dergideki Yazılar